martes, 16 de agosto de 2022

Czym jest lampa polimeryzacyjna stomatologiczna?

Lampy polimeryzacyjne stomatologiczne to urządzenia używane do utwardzania wypełnień w jamie ustnej. Wykorzystują światło LED. Poszczególne modele różnią się zazwyczaj długością pracy akumulatora, systemem chłodzenia, szybkością ładowania, szybkością utwardzania, zabezpieczeniem przed uszkodzeniem czy liczbą wbudowanych programów. 
Jaką lampę polimeryzacyjną stomatologiczną warto wybrać do gabinetu?

Zasada działania polimeryzacyjnych lamp stomatologicznych jest zawsze podobna. Są to urządzenia ze światłem LED o zróżnicowanej mocy. Zazwyczaj działają bezprzewodowo. Jednak nie wszystkie sprzęty są dokładnie takie same. Co warto na ten temat wiedzieć?


Na pewno spore znaczenie ma zastosowany w danym przypadku akumulator. Trzeba zwrócić uwagę na jego pojemność, a także szybkość ładowania. Lepszy akumulator sprawia, że lampa nie musi być zbyt często ładowana. Dodatkowo warto sprawdzić intensywność światła.


Dlaczego lampy polimeryzacyjne są wykorzystywane w nowoczesnej stomatologii?

Na samym początku lampy polimeryzacyjne stanowiły źródło światła i emitowały promieniowanie ultrafioletowe. Było ono jednak zbyt silne i niekorzystnie wpływają na ludzki organizm. Szybko więc z niego zrezygnowano, chociaż bardzo skutecznie utwardzało laki w szczelinach zębowych. 


Lampy polimeryzacyjne stomatologiczne i ich najważniejsze zalety

Polimeryzacja pozwala na znaczne przyspieszenie procesu wysychania kleju montowanego w zamkach aparatów ortodontycznych. Skraca także utwardzanie plomb. To jednak nie wszystkie zalety, jakie mają nowoczesne lampy polimeryzacyjne. 


Vedi altro:https://www.dentalzz.plNo hay comentarios:

Publicar un comentario